WTCC
Zaradi vse večjih težav s koronavirusom se je vodstvo Formule E skupaj s FIA in organizatorji dirke v mestu Sanja na jugu Kitajske odločilo, da dirko, ki bi morala biti 21. marca letos, odpove.
Valentino Rossi je skupaj s svojim bratom Luco Marinijem in prijateljem Alessio Saluccijem – Uccijem, zmagal v razredu PRO-Am na vztrajnostni dirki 12 ur Gulfa v Yas Marini v Abu Dabiju. Skupno je ekipa Monster VR46 Kessel zasedla odlično tretje mesto.
Formula E se naslednjo sezono pridružuje Formuli 1, vzdržljivostnemu prvenstvu WEC, WRC in WRC Rallycrossu, saj bo dobila status FIA svetovnega prvenstva.
Alexsander Sims je dominiral vso dirko od štarta do cilja in si tako privozil svojo prvo zmago v Formuli E. Dirko so začinile številne kazni med dirko in po dirki.
Medtem ko ima F1 halo, bodo dirkalniki na oni strani oceana prihodnje leto vozili v posebni kabini.
Indy testira naprednejšo različico zaščite voznika.
R-Motorsport Aston Martin se je po samo eni sezoni v DTM odločil, da v prvenstvu ne bo več sodeloval.
Ne samo Formula 1, tudi Formula E posodablja pravila in želi postati še bolj zanimiva ter prepoznavna. Z letom 2022 želijo uvesti obvezne e -postanke v boksih.
Aktualni prvak F3, Rus Robert Švarcman, se bo v naslednji sezoni pridružil Micku Schumacherju v F2.
Dirkač Virgin Racinga je pokazal največ znanja in potrpežljivosti ter si tako privozil prvo zmago letos. Drugo mesto je osvojil Andre Lotterer (Porsche), tretji pa je bil Stoffel Vandoorne (Mercedes). Porsche in Mercedes sta tako na prvi dirki v tej seriji osvojila stopničke.
Na stezi v Valenciji so se začela testiranja pred novo sezono F E. Prvi dan je bil najhitrejši Sam Bird pred Guntherjem.